UWAGA! Ten serwis używa cookies (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich stosowanie)
Obowiązkowy Certyfikat zgodności GOST-R z regulaminem technicznym
   Jesteś tutaj:   Strona główna >> Certyfikat przeciwpożarowy >>
KONTAKT       

certyfikat gost kontaktŚwiadectwo Higieniczne
Certyfikat UkrSepro
Deklaracja UkrSeproCertyfikat BELGISWyznaczono datę wprowadzenia nowych przepisów technicznych Unii Celnej.

Znaczny wzrost cła na skórzane obuwie importowane do Federacji Rosyjskiej.

Nowe wymogi bezpieczeństwa dla urządzeń i maszyn.

Rosja: o perspektywach i programie rozwoju na lata 2012-2015.

Rosja: od 1 lipca 2012 roku nowy GOST na wodę mineralną.
Certyfikat przeciwpożarowy

Certyfikat przeciwpożarowy w systemie GOST-R


Jednym z najczęściej wymaganych od producentów czy eksporterów certyfikatów, jest Certyfikat bezpieczeństwa pożarowego znany jako Certyfikat przeciwpożarowy. Certyfikat jest potwierdzeniem zgodności produkcji lub usług wobec zatwierdzonego regulaminu bezpieczeństwa pożarowego obowiązującego w Federacji Rosyjskiej.

Ten certyfikat jest niezbędny przy uzyskaniu certyfikatów budowlanych, lecz nie wszystkie produkty są objęte obowiązkową certyfikacją w zakresie bezpieczeństwa pożarowego. Otrzymanie Certyfikatu bezpieczeństwa pożarowego (Certyfikat przeciwpożarowy) na wyroby eksportowane, rodzime jak i importowane na terytorium Rosji przeprowadza się na podstawie tych samych przepisów (regulaminu bezpieczeństwa pożarowego Rosji).

Certyfikat bezpieczeństwa pożarowego - Certyfikat przeciwpożarowy może być obowiązkowy lub dobrowolny, a jego brak uniemożliwi odprawę celną. Certyfikacja obejmuje tylko niektóre grupy towarowe (kable, dywany, lodówki i zamrażarki, pokrycia podłogowe, sprzęt przeciwpożarowy, materiały wykończeniowe, konstrukcje budowlane, elektrotechniczne urządzenia i aparaty generujące ciepło).

Certyfikat przeciwpożarowy jest wydawany na termin od roku do 5 lat w zależności od specyfiki produkcji i kontraktu. Istnieje także Deklaracja przeciwpożarowa. Dokument ten nie różni się w praktyce niczym od Certyfikatu, z wyjątkiem blanku na którym jest wystawiona oraz odpowiedzialności stron. Certyfikat jest wydawany na podstawie protokołu badań. Bez takiego protokołu Certyfikat jest nieważny. W trakcie badań sprawdza się palność produktu, każda grupa produkcji musi mieć osobny certyfikat. System badań zależy od konkretnej grupy produkcji, od środowiska eksploatacji, od sposobu użytkowania etc. Jeśli chodzi o Deklarację przeciwpożarową, to taki dokument może być sporządzony przez dewelopera czy producenta.

W przypadku pytań o Certyfikat przeciwpożarowy w systemie GOST-R lub niejasności prosimy o kontakt telefoniczny z naszymi Ekspertami.


Certyfikacja w Rosji NA UKRAINIE BIAŁORUŚ KAZACHSTAN Swiadectwo Panstwowej Rejestracji A u t o r o